Dış Cephe – Cam Temizliği

Binaların ve konutların dış doğrama temizliği ve dış cephe cam temizliği yapılması işi yüksek risk taşıyan işlerdendir.

Dış cephe temizliğine başlamadan önce binanın cevre güvenliği sağlanmalıdır. Dış cephe temizliğinde çalışacak temizlik personelin güvenli çalışabileceği tüm donanımlar eksiksiz olarak hazırlanmalı ve dış cephe temizliğine başlayacak temizlik personellerin kullanması sağlamalıdır.

Dış cephelerde oluşan yağışlarla bağlantılı asitli kirlenmeler, çevreye bağlı kirlenmeler, tadilat veya tamire dayalı oluşan kirlenmeler dış cephe temizliğine başlanmadan önce temizliği yapacak temizlik şirketi / şirketleri tarafından iyi incelenmeli ve dış cephe temizliği tasarımı yapılmalıdır.

Dış cephe temizliği deneyimli temizlik personellerince yapıldığında binanın dış görünümü çok daha farklı olacaktır.

Ülkemizdeki temizlik şirketlerinin bir çoğu dış cephe temizliklerinde yeterli olmadığı görünmektedir. Özellikle iş güvenliği açısından yeterli donanıma sahip olmadıkları belirlenmiştir.

Dış cephe temizliklerinin ne şekilde hangi şartlarda yapılacağı dış cephe temizliğinde uzmanlaşmış kişilerce yazılı olarak belirlenmeli ve dış cephe temizliği prosedürüne uygun yapılmalıdır.

Ayrıca, dış cephe temizliği talimatları oluşturularak, kullanılacak araç gereç, ve temizlik personeli profili belirlenmelidir.

Dış cephe temizliklerinde kullanılacak temizlik ürünleri etiketlenmeli, kullanım talimatları yazılmalı ve bu talimatlar çerçevesinde kullanılmalıdır.

Yüksek merdiven, vinç, asansör, halat kullanımlarında her türlü önlem alınmalı kesinlikle talimat ve kurallara uygun kullanılmalıdır.

Dış cephe temizliğine en üstten başlanacak şekilde hazırlık yapılmalıdır. Dış cephe temizliğine başlayacak temizlik personeli / ekip yeterli malzemeyi temizliğe başlamadan önce eksiksiz ve yetecek kadar yanına almalıdır.

  • Yükseklik korkusu, deneyim eksikliği veya acemi temizlik personeli kesinlikle dış cephe temizliği işinde görevlendirilmemelidir.

Soft Halı Yıkama ve Temizlik – Dış Cephe Temizliği:

Dış cephe temizliğinde uzman yöneticilerimiz tarafından yazılan prosedür ve talimatlara uygun verilmekte olan dış cephe temizliği güvenli ve risksizdir.

Dış cephe temizlik işinizle ilgili temizlik bölümümüzü aradığınızda uzmanımız işin mahiyetine göre projeyi ziyaret eder.

Gerekli görüşmeler yapılarak bilgi alınır ve temizliği yapılacak dış cephenin fotoğrafı çekilerek tasarımında kullanılacak veriler elde eldir.

Müşteri veya temsilcisinden dış cephe temizliği yapılacak bina ile ilgili resmi izinlerin alınması ve çevre güvenliğinin sağlanması istenir.

  • Dış cephe temizliği için oluşturulan tasarıma uygun malzeme ve temizlik personeli düzenlenmesi yapılarak müşterinin isteklerine uygun dış cephe temizliği yapılır.