• Şagi (Shaggy) Halı Yıkama

    Shaggy halılar genellikle 5 – 3 cm uzunluğunda hav yüksekliğinde olmaktadır. İpleri kalın ve tercihe göre bükümlü , düz cinsleri olmaktadır. Kullanılan iplikte ipliğin yumuşak olmasına , halıya dokunuşta rahat bir temas sağlamasına dikkat edilmektedir. Halılarda kullanılan iplikler alerji yapmamakta, insan ve çevre sağlığa hiçbir zararlı madde içermemektedir. Şagi halılar alışılagelmiş klasik halı tarzından tamamıyla farklı bir halı çeşididir. Desenleri modern ve geometrik desenlerden oluşmaktadır.

  • * Renk olarak iki grupta üretim yapılmaktadır. Birinci grup; parlak canlı renklerden oluşan halı grubu, ikinci grup; koyu pastel renklerden oluşan halılardır.
    Evinizde direk üzerine oturmayı, beton zemin ile veya zemin döşemesiyle oda sıcaklığı farkını en iyi şekilde koruyan bir halı çeşididir.
  • Şagi halı cinsleri diğer bir adıyla makarna halıları normal makina halılarından çok farklı bir yapısal özelliğe sahiptir. Halı üzerindeki ipliklerin değişik tip ve modelde olması, makina ve diğer halılara göre daha uzun olması nedeniyle yıkama teknikleri farklıdır.
  • Shaggy halılar genellikle makina halılarına göre biraz daha zahmetli bir yıkama işlemine tabi tutulur. Bunun en büyük sebebi ise ipliklerin uzun oluşundan dolayı zamanla halı üzerine inen kir toz ve istenmeyen küçük parçaların halı hav aralarına girerek yüzeysel olarak gizli kalmalarıdır.  Bu yüzden bu halı cinsleri doğru sistemle yıkanmadığı takdirde tam anlamıyla temizlenmiş olmazlar ve ayrıca 2 ayda gibi bir sıklıkta, büyük bir özen ile yıkanılması gerekmektedir.
  • Halı yıkama makinaları ile bu halı cinslerini itinalı bir şekilde yıkamak mümkündür ancak eğer halı cinsine gerekli özen gösterilmeden işleme alınması durumunda shaggy halı yıkama hizmeti firma açısında kontrolden geçse dahi son kullanıcı tarafından memnuniyetsizlikle sonuçlanır. Bu yüzden son kararı müşteri vereceği için işin kalite oranını kendi tecrübelerimize dayandırmak yerine müşteri memnuniyeti odaklı yapmak en iyi kalite kontrol ilkesidir.